פעילויות של חילופי זוגות

בעולם של חילופי זוגות יש מושגים רבים שמוכרים לבני הקהילה. יש מושגים שתפקידם לתאר את סוגי הטיפוסים של סווינגרס שונים, יש מושגים שמגדירים סוגים שונים של אירועי חילופי זוגות ויש גם מושגים שתפקידם לתאר את סוג הפעילות המתקיימת במפגש חילופי זוגות.

מעבר לביטויים ספציפיים שונים שהם כבר חלק מסלנג מקומי וסובייקטיבי מאוד, חשוב להכיר את המונחים הבסיסיים- חילופים מלאים/ חילופים חלקיים/ צופים מהצד.

כל זוג שנכנס לעולם של חילופי זוגות הוא בעל העדפות שונות ויש כמובן גם מקרים בהם ההעדפות משתנות עם הזמן.

חילופים מלאים- מונח זה מתאר מצב בו שני בני הזוג מוכנים להתנסות ביחסי מין מלאים עם זוגות אחרים. הכוונה היא שכל אחד מבני הזוג משתדך עם בן זוג מצמד אחר והם מבצעים חילופים. בחילופים מלאים גם כן יש דרגות- יש זוגות שמוכנים לחילופים רק בחדר אחד משותף, בו בעצם שני הזוגות מתחלפים ביניהם ויש כאלו שמוכנים גם להיפרד לחלוטין לקיים חילופים בחדרים נפרדים.

חילופים חלקיים- מונח זה מתאר מצב בו אחד מבני הזוג, או שניהם, לא מעוניינים בקיום יחסים מלאים עם אחרים. זוגות אלו יסתפקו במשחק מקדים כלשהו עם זוגות אחרים, כל אחד בדרגה שנוחה ומתאימה לו. לפעמים הם יוצרים הגבלה שרק הגבר מוכן ליחסים מלאים או רק האישה, והשני רק משתתף באופן חלקי.
גם בחילופים חלקיים יש זוגות שיעדיפו לעשות זאת בחדר משותף ויש כאלו שיעדיפו חדרים נפרדים- תלוי בסיטואציה.

צופים מהצד- סווינגרס הם בדך כלל אנשים שלא אכפת להם שיסתכלו עליהם מקיימים יחסים. זה חלק מהעניין. יש זוגות שמעוניינים לפעמים לשמש רק כצופים מהצד וליהנות מהריגוש שזה מעורר בהם. זה בהחלט מקובל במסיבות חילופי זוגות שיש אנשים שרק מסתכלים, אך כמובן שחשוב להקפיד שלא יהיו יותר מדי זוגות כאלה באירוע מסוים שכן אז לא יהיו מספיק אופציות לחילופים בפועל.

במקרים רבים, זוגות שהם חדשים בסצינה יעדיפו להיות צופים מהצד ולאט לאט יכנסו לתוך העולם הזה, יעברו דרך חילופים חלקיים ולאחר שירגישו יותר בטוחים, יתקדמו גם לחילופים מלאים.